NANOTECHNOLOGIA

NANO-TECH.PL

Nanomiedź w medycynie

Z doniesień literatury naukowej wiadomo, że miedź bierze udział w tworzeniu czerwonych ciałek krwi, działa jak katalizator. Żelazo nie może bez miedzi wbudowywać się w cząstki hemoglobiny. Niedobór miedzi i żelaza prowadzi do anemii i niskiego wykorzystywania witaminy C. Ma działanie dezynfekujące, a w ciele jest częścią składową wielu przeciwciał zwalczających szereg chorób. Miedź jest składnikiem i aktywatorem enzymów w licznych reakcjach redox, głównie zaś działa ona przy tworzeniu czerwonych krwinek i wspomaga tworzenie tkanki łącznej.

Niedobór miedzi w organiżmie powoduje liczne choroby, jak np. anemię, ograniczenie wzrostu i płodności, zaburzenia sytemu nerwowego (migreny), choroby układu krążenia, a także osteoporozę. Miedż jest niezbędnym składnikiem pożywienia ludzi i zwierząt, ponieważ jest podstawowym warunkiem prawidłowego funkcjonownai organizmu. Rekomendowana dzienna dawka miedzi przez WHO( World Health Organization) dla dorosłego człowieka wynosi 2 mg/dzień.

Badania sugerują, że używanie nanokoloidalnej miedzi w szpitalach, może pomóc w zatrzymaniu rozprzestrzeniania się wielu infekcji szpitalnych zmniejszając tym samym ryzyko zakażeń. Jest bardzo prawdopodobne, że ten sam skutek będzie osiągnięty wobec wirusa H5N1. Przedstawione w mediach światowych informacje potwierdzają skuteczność miedzi wobec wirusa H5N1.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/hampshire/4673120.stm

UWAGA: Wszelkie informacje zawarte na naszej stronie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastępują porady lekarza.
W razie choroby skontaktuj się z lekarzem i zastosuj do jego zaleceń.

Darmowa
dostawa od 250 zł