NANOTECHNOLOGIA

NANO-TECH.PL

Nanorewolucje, czyli małe jest wielkie

Nanorewolucje, czyli małe jest wielkieNasza cywilizacja jest opanowana przez gigantomanię. Im więcej tym lepiej. a jeśli to nieprawda? Być może prawdziwa siła i wartość kryje się w mikroświecie, niewidzialnym gołym okiem. uwaga, nadchodzą nanorewolucje!

Działanie srebra na bakterie jest wielowymiarowe. Błony komórkowe bakterii zawierają specjalny enzym – mureinę. To ona przyciąga nanometal do siebie. Srebro, otaczając błonę komórkową bakterii, przyłącza i kumuluje wokół siebie tlen. A ponieważ bakterie zazwyczaj nie lubią tlenu, to ewentualna stycznośc z nim powoduje u nich tzw. wstrząs oksydacyjny. Dodatkowo metale reagują z mureiną będącą składnikiem błony komórkowej bakterii, a której nie ma w naszych, ludzkich komórkach. Wchodząc w reakcję z mureiną zagłębiają się, tworząc jakby dziury w błonie komórkowej bakterii. Przez to bakteria robi się bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne i w konsekwencji umiera.

Dla zainteresowanych, plublikujemy cały artykuł!

UWAGA: Wszelkie informacje zawarte na naszej stronie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastępują porady lekarza.
W razie choroby skontaktuj się z lekarzem i zastosuj do jego zaleceń.

Darmowa
dostawa od 250 zł