NANOTECHNOLOGIA

NANO-TECH.PL

Czy nano-srebro to antybiotyk przyszłości?

Czy nano-srebro to antybiotyk przyszłości?

Jeżeli jest w życiu jaki problem, to natura z pewnością znalazła na niego jakie rozwiązanie. Często znajduje się ono tuż obok, ale nie chcemy go zobaczyć. Tak właśnie jest z nano-srebrem. Ma ono wielki potencjał leczenia wielu schorzeń, ale jest ciągle niedoceniane w praktyce medycznej. Może czas to zmienić?

Większość bakterii jest nam przyjaznych i można powiedzieć, że nie możemy bez nich żyć gdyż np. nie moglibyśmy trawić i wchłaniać większości pokarmów. Zasiedlają one np. jelito i szacuje się, że łączny ciężar żyjących w ludzkim ciele bakterii dochodzi nawet do 2 KG! Tak, one są dla nas naprawdę bardzo ważne.

Jednak wszechobecność bakterii w naszym świecie ma też swoją ciemną stronę. Zagrożeniem są dla nas tzw. patogeny czyli bakterie chorobotwórcze będące niebezpieczne dla naszego zdrowia. Najbardziej znaną bronią przeciwko nim są antybiotyki. Na pewno ich odkrycie było przełomowe, gdyż umożliwiło skuteczne zwalczenie wielu nieuleczalnych chorób. Jednak, jak to wielokrotnie w historii zdarzało się, okazuje się, że antybiotyki to „broń obosieczna”, której używanie nie jest jednoznacznie korzystne, ale niesie też ze sobą niebezpieczeństwa.

Dla zainteresowanych, plublikujemy cały artykuł!

UWAGA: Wszelkie informacje zawarte na naszej stronie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastępują porady lekarza.
W razie choroby skontaktuj się z lekarzem i zastosuj do jego zaleceń.

Darmowa
dostawa od 250 zł